Giro d’Italia – Narváez nyerte az első szakaszt, Valter a kilencedik

Jhonatan Narváez nyerte szombaton a Giro d’Italia országúti kerékpáros körverseny nyitószakaszát, melyen a mezőny egyetlen magyar indulója, Valter Attila kilencedik lett.

A Venaria Reale és Torino közötti 140 kilométeres etap első három emelkedője alaposan megrostálta a mezőnyt, amelyben legfeljebb ötven versenyző maradt egy csoportban, előttük tekertek még a szökevények. A cél előtt három kilométerrel volt egy 1500 méter hosszú, de rendkívül meredek kaptató, melyen a viadal nagy esélyese, Tadej Pogacar ritmust váltott. A tempóját egyedül Narváez tudta tartani, Valter az utolsók között szakadt le a szlovén sztárról és az ecuadori üldözőjétől. A duó utolérte, majd lehagyta a szökevényeket, akik közül Schachmann a lejtőn fel tudott zárkózni, így hárman sprinteltek a győzelemért, közülük Narváez bizonyult a leggyorsabbnak.

A 25 éves magyar bajnok végül a tíz másodperc hátránnyal célba érő mintegy húszfős mezőnyben kilencedik lett, összetettben pedig tizedikként várja a folytatást.

Vasárnap a San Francesco al Campo és Oropa közötti 161 kilométer és hegyi befutó vár a mezőnyre.